Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Asystent Roku – Krzysztof Bauer.
 • Ostatnia zmiana 14.03.2013 przez Medyk Białostocki

  Asystent Roku – Krzysztof Bauer

  Krzysztof Bauer (Zakład Medycyny Ratunkowej i Katastrof) - głosami studentów został wybrany na Asystenta Roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB.

  To pierwsza tego typu uroczystość na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Głosowanie odbyło się za pośrednictwem wydziałowej strony na Facebooku. Spośród kilkunastu nominowanych asystentów najlepszy okazał się lek. med. Krzysztof Bauer, który na co dzień uczy studentów zagadnień związanych z medycyną ratunkową. Zebrał prawie 25 proc. wszystkich głosów. Kiedy odbierał statuetkę i pamiątkowy dyplom grupa studentów urządziła mu owację na stojąco.

  - Nie przekupiłem nikogo – zażartował na początku rozmowy z „Medykiem” laureat. - Ja  mam naprawdę wielką przyjemność pracować ze studentami, którzy są bardzo zaangażowani w to co robią i są pełni pasji. I po prostu dobrze się nam współpracuje na zajęciach.

  Dla Krzysztofa Bauera, to kolejne wyróżnienie w ostatnim czasie. W połowie zeszłego roku był opiekunem studenckiej grupy ratowników medycznych, która niespodziewanie zdobyła Mistrzostwo Polski Uczelni Medycznych.

  Konkurs na Asystenta Roku to pomysł władz wydziału na zdopingowanie nauczycieli akademickich do lepszej pracy, ale też na zaangażowanie samych studentów.

  - Na naszym wydziale kształcimy profesjonalistów medycznych, którzy potem stają bezpośrednio do pracy zawodowej. Bez żadnych specjalizacji i staży. Jak my ich wykształcimy, tacy oni będą w swoim życiu zawodowym. Dlatego tak dużo dobrych rzeczy mogą im przekazać asystenci. Dlatego im większym zaufaniem się cieszą wśród studentów, tym więcej mogą im przekazać – przekonuje prodziekan prof. Elżbieta Krajewska-Kułak.

  W tym roku nagrodą dla najlepszego asystenta była statuetka, pamiątkowy dyplom i kilka drobnych upominków. W przyszłym roku prof. Elżbieta Krajewska-Kułak będzie próbowała ustalić z rektorem, by wyróżnienie miało też odzwierciedlenie w comiesięcznej pensji.

  II miejsce zajęła Anna Zimnoch, III miejsce - Jolanta Biniszewska

  bdc 

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.