Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Centrum Badań Innowacyjnych nagrodzone.
 • Ostatnia zmiana 14.05.2013 przez Medyk Białostocki

  Centrum Badań Innowacyjnych nagrodzone

  Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Podlaska Marka Roku 2012. To nagroda dla tych wszystkich, którzy w szczególny sposób rozsławiają region w kraju i na świecie

  - Jest to już 9. finał konkursu Podlaska Marka Roku, ale po raz pierwszy chyba w tak szczególnych okolicznościach, podczas obchodów 500-lecia województwa podlaskiego i podczas Konwentu Marszałków RP, którego nasze województwo jest gospodarzem - przywitał gości podczas uroczystej gali marszałek Jarosław Dworzański.

  Przeczytaj też: Rektor UMB prof. Jacek Niliński o nagrodzie

  Do udziału w konkursie zakwalifikowane zostały 63 produkty, spośród których Grupa Ekspercka, stanowiąca trzon Kapituły Konkursu, wyłoniła 21 zgłoszeń nominowanych do nagród głównych. To z nich wybrano pięciu laureatów, którzy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną (15 tys. zł).

  Jako pierwszy nagrodę i statuetkę odebrał prorektor ds. nauki UMB prof. Adam Krętowski za Centrum Badań Innowacyjnych. Statuetkę wręczał prezes Polskiego Radia Białystok Włodzimierz Prochowicz.

  - Postaramy się rozsławić Podlaską Markę poprzez nauki medyczne - zapowiedział prof. Krętowski

  Pozostali laureaci to: Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki; Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej; Ogród Botaniczny „Podlaski ogród Ziołowy” - Ziołowy Zakątek, Angielczyk Spółka; Ser Carski z Hajnówki - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce.

  Roberto Skolmowski, szef Opery i Filharmonii Podlaskiej o nagrodzie: - Marka to nazwa, a Opera jest jedyną taka instytucją w tej części Europy; marka to zaufanie, zaufało nam już 150 tys. widzów, którzy przybyli od chwili otwarcia do Opery; marka to ludzie, dedykuję tę nagrodę 376 osobom, które tu pracują.

  Prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej: - Jest to dla nas wielki moment i wielki zaszczyt. Nasz gmach jest chyba najbardziej podlaski ze wszystkich nagrodzonych. Traktuję markę jako dobrą wróżbę do dalszej działalności uczelni i wierzę, że ta statuetka przyniesie nam szczęście.

  W plebiscycie internautów wyróżnienie zdobył Original Source Up To Date Festival - Pogotowie Kulturalno-Społeczne. Nagrodę z rąk marszałka Dworzańskiego odebrał Jerzy Dondziłło, czyli DJDitek. Warto dodać, że na półmetku głosowania Centrum Badań Innowacyjnych było na trzecim miejscu.

  Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego został zaś Stanisław Tym. Jak zażartował marszałek Dworzański - „miś naszych czasów”.

  - Wiele lat temu do województwa podlaskiego, nad Wigry przyjechał sympatyczny człowiek, zakochał się w tym zakątku i chciał zostać - przedstawił zebranym nowego ambasadora marszałek Dworzański.

  Przy okazji gali Podlaskiej Marki Roku uhonorowano także - już po raz czwarty - najlepsze inicjatywy społeczne realizowane w regionie w minionym roku. I tak w kategorii: Inicjatywy edukacyjne i sportowe zwycięzcami zostali studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Białystok za akcję: Zajęcia Peer Education - Edukacji Rówieśniczej w gimnazjach i liceach, realizowane w ramach prowadzonych projektów: „Pierwsza wizyta u ginekologa”, „Stop HIV/AIDS - Peer education”, „Męskie sprawy”, „Zaburzenia odżywiania”.

  Pozostali laureaci to: w kategorii kultury i dziedzictwa narodowego - Stowarzyszenie „Kul-turysta” w Łapach za stworzenie wirtualnego muzeum Łap; w kategorii polityki społecznej - Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok za stworzenie związku 57 organizacji pozarządowych; w kategorii ochrony środowiska - Stowarzyszenie Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego „Kraina Hańczy” za ochronę bioróżnorodności, a także za odtwarzanie starych ras zwierząt i dawnych odmian roślin w Suwalskim Parku Krajobrazowym. 

  bdc

   

  Zdjęcia dzięku uprzejmości portalu wrotapodlasia.pl

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.