Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Centrum Badań Innowacyjnych z nominacją .
 • Ostatnia zmiana 11.03.2013 przez Medyk Białostocki

  Centrum Badań Innowacyjnych z nominacją

  Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zostało nominowane do Podlaskiej Marki Roku 2012.

  Nagroda została ustanowiona przez Marszałka Województwa Podlaskiego i promuje to wszystko, co w regionie jest najlepsze. Zwycięzca staje się niejako wizytówką województwa podlaskiego. To już dziewiąta edycja konkursu.

  Centrum Badań Innowacyjnych to jedna z pereł Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W połowie zeszłego roku – jako jeden z sześciu ośrodków naukowych w kraju - otrzymało tytuł Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW). Tym tytułem wyróżnia się tylko takie jednostki, które wyznaczają standardy rozwoju dla polskiej nauki. Prócz wielkiego prestiżu, taka nagroda to też 50 mln zł do wydania na dalsze badania naukowe (więcej o Centrum Badań Inowacyjnych).

  Zasady konkursu Podlaska Marka: nominowanych wskazuje specjalna kapituła ekspertów, która składa się z dotychczasowych laureatów, specjalistów z różnych dziedzin gospodarki oraz osób zaufania publicznego. Ta już się zebrała i spośród 67 zgłoszeń wybrała 21, które zyskały status nominowanego do Podlaskiej Marki. W końcu marca kapituła zbierze się raz jeszcze i ostatecznie wybierze pięciu laureatów konkursu. Swojego laureata mogą też wybrać mieszkańcy regionu, wystarczy, że zagłosują za pośrednictwem strony internetowej (dla głosujących przewidziane są nagrody).

  Zwycięzcy konkursu prócz zaszczytów i statuetek, dostaną także nagrody w wysokości 15 tys. zł

  Finałowa gala – podczas której odbędzie się wręczenie nagród – odbędzie się 25 kwietnia w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Uroczystość będzie miała szczególny wymiar, ponieważ będzie jednym z elementów obchodów 500-lecia województwa.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.