Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Dni Otwarte UMB.
 • Ostatnia zmiana 23.05.2013 przez Medyk Białostocki

  Dni Otwarte UMB

  Wszystkie kierunki studiów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w jednym miejscu (Pałac Branickich i przed) i w jednym czasie (21 maja 2013 roku w godz. 10 -15) - zapraszają na dni otwarte.

  W programie przede wszystkim warsztaty i interaktywne prezentacje przygotowane przez pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów naszej uczelni. Uczestnicy będą mogli wziąć udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego, stomatologicznych, sporządzania recepturowych postaci leku, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych. Można będzie nauczyć się, jak wykonywać masaż ciała, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabraknie badań profilaktycznych: słuchu, narządu głosu, ciśnienia krwi i poziomu cukru oraz zabiegów kosmetycznych. Można też będzie zrobić badanie USG.

  Imprezę będzie relacjonowało Studenckie Centrum Radiowe Radiosupeł. O godz. 12.30 w Aula Magna Pałacu Branickich odbędzie się prezentacja rekrutacyjna, a w holu wystawa prac Studenckiej Agencji Fotograficzno-Filmowej. Przedstawiciele Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu będą zachęcać do niesienia pomocy potrzebującym. W trakcie Dnia Otwartego czynne będzie również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym oprócz dawnej apteki można obejrzeć szpital polowy, dawne gabinety: okulistyczny i ginekologiczny. Oprócz atrakcji zaplanowanych na dziedzińcu odbędą się pokazy i zajęcia laboratoryjne w Euroregionalnym Centrum Farmacji oraz Collegium Universum.

  Hanna Sarosiek

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.