Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nasz człowiek na TOP 500 Innovators.
  • Ostatnia zmiana 19.03.2013 przez Medyk Białostocki

Nasz człowiek na TOP 500 Innovators

Anna Daszuta-Zalewska, z Biura ds. Ochrony Własności Intelektualnej i Transferu Technologii UMB, oraz jednocześnie dziennikarka „Medyka” pomyślnie przeszła procedurę rekrutacji do prestiżowego programu TOP 500 Innovators. Oznacza to, że już niedługo „Medyk” będzie miał swojego korespondenta w USA

Przeczytaj jeszcze: Jak zarabiać na wiedzy

Program TOP 500 organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego głównym celem jest przeszkolenie w najlepszych amerykańskich uniwersytetach i ośrodkach badawczych 500 osób, które potem będą zmieniały polską naukę. Podczas dwumiesięcznego stażu duży nacisk kładzie się na praktyczną stronę nauki i możliwość komercjalizacji osiągnięć.

Anna Daszuta-Zalewska w „Medyku” zajmuje się tematyką funduszy unijnych, a także komercjalizacją nauki.

Do tej pory tylko dwie osoby z Białegostoku uczestniczyły w tym programie. Jedną z nich był dr hab. Karol Kamiński, prodziekan z Wydziału Lekarskiego. W połowie zeszłego roku wyjechał on na dwa miesiące do Uniwersytetu w Stanfordzie.

bdc