Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nominacje profesorskie dla naukowców UMB.
  • Ostatnia zmiana 19.06.2013 przez Medyk Białostocki

Nominacje profesorskie dla naukowców UMB

Trzech naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odebrało (17.06) nominacje profesorskie od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W sumie tego dnia prezydent wręczył 57 nominacji.

Awans naukowy otrzymały: Iwonę Flisiak, kierownik Kliniki Dermatologii i Wenerologii, Ewa Olszewska, z Kliniki Otolaryngologii, oraz Agata Szulc, kierownik Kliniki Psychiatrii.

Razem z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego profesorskie nominacje odebrali także Elwira Kryńska i Mirosław Brewczyk, oboje UwB oraz Wioletta Miłkowska z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - wydział zamiejscowy w Białymstoku.

Podczas uroczystości prezydent wskazywał, że obecnie ścieżki życia, karier w różnych dziedzinach zaczynają się przenikać i krzyżować. Odrębne światy – nauki, szkolnictwa wyższego, sztuki, kultury, polityki biznesu były kiedyś bardziej od siebie oddzielone.

Prezydent ocenił, że przenikanie się tych ścieżek karier życiowych stanowi ogromną szansę na poznawanie nowych obszarów, na poznawanie własnego kapitału w innych nietypowych obszarów.

bdc

zdjecie z serwisu prezydent.pl