Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Pierwsza 50-tka szpitala w Sejnach .
 • Ostatnia zmiana 10.09.2013 przez Medyk Białostocki

  Pierwsza 50-tka szpitala w Sejnach

  Dostojny jubilat ma już 50 lat i ani myśli o stateczności. Kondycję ma bardzo dobrą, wielu przyjaciół wokół i nowe wyzwania do zrealizowania w przyszłości.

  Uroczystości jubileuszowe odbyły się w piątek (6.09) na skwerze w pobliżu szpitala. Rozstawiono tam niewielką estradę, a przed nią ustawiono dziesiątki krzeseł i ławek. Z estrady wygłaszano oficjalne przemówienia, wręczano na niej medale i odznaczenia, ale znaleziono też czas na występ Sejneńskiej Kapeli Kresowej oraz lidera zespołu Weekend Radosława Liszewskiego (mieszkaniec Sejn). Swoim przebojem "Ona tańczy dla mnie" porwał całą publiczność.

  Głównym gościem wydarzenia była Anna Komorowska, Pierwsza Dama RP. Z racji, że para prezydencka ma niedaleko swój domek letni, są doskonale znani w szpitalu. A znajomość z pracownikami placówki trwa jeszcze sprzed okresu prezydentury Bronisława Komorowskiego.

  Podczas uroczystości okazało się, że szpital ma wielu innych zacnych przyjaciół. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku reprezentował prorektor prof. Zenon Mariak, ponieważ uczelnia bardzo ściśle współpracuje z tą lecznicą. Dyrektor szpitala uniwersyteckiego Bogusław Poniatowski, a w przeszłości dyrektor wydziału zdrowia w urzędzie wojewódzkim, przyczynił się znacznie do wyremontowania tej placówki.

  Sejneńska placówka jest jedną z najlepiej zarządzanych w regionie. Kiedy w innych podlaskich szpitalach walczono ze strajkami personelu i rosnącymi długami, tu myślano jak polepszyć ofertę leczenia. Łatwo nie było, każdą złotówkę przed wydaniem oglądano z kilku stron. Ale efekty są bardzo dobre.

  Plany na przyszłość? Rozbudowa bloku operacyjnego. Wsparcie przy realizacji tej inwestycji obiecał Karol Pilecki, członek zarządu województwa, odpowiedzialny za służbę zdrowia.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.