Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Przedszkolaki zakończyły swoje studia .
 • Ostatnia zmiana 28.06.2013 przez Medyk Białostocki

  Przedszkolaki zakończyły swoje studia

  Z wielką pompą zakończył swój pierwszy rok Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka (25.06).  Wszystko odbyło się w Auli Magna Pałacu Branickich.

  Zagrano hymn państwowy i hymny akademickie, były przemówienia i nagrody. Były także występy przedszkolaków, śpiewanie piosenek oraz recytacja wierszy.

  Jednak najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów absolwentom pierwszego rocznika Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolaka. Na pamiątkę każdy z małych żaków otrzymał także specjalną studencką czapkę.

  „Mały” Uniwersytet wymyślili pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB. Przez 12 tygodni 30 dzieci spotykało się na różnych zajęciach dotyczących szeroko rozumianego zdrowia. Maluchy poznawały tajemnice dawnej medycyny, uczyły się robić zastrzyki, dbać o zęby, opatrywać rany, czy jak dzieci przychodzą na świat. Były zajęcia z fizjoterapeutami, dietetykami, a także elektroradiologami. Śmiechu było co nie miara.

  Już wiadomo, że od października wystartuje kolejna edycja uniwersytetu. Jednak tym razem program będzie rozłożony na cały rok akademicki, a nie jak w pierwszej edycji na jeden semestr.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.