Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Studenci anglojęzyczni już z dyplomami.
  • Ostatnia zmiana 04.07.2013 przez Medyk Białostocki

Studenci anglojęzyczni już z dyplomami

Anglojęzyczni studenci ostatniego roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w piątek (21.06) złożyli przysięgę lekarską i odebrali swoje dyplomy lekarza.

Uroczysta gala odbyła się w wypełnionej po brzegi Auli Magna Pałacu Branickich. Na uroczystość przyjechało wielu zagranicznych gości. Prócz tradycyjnych oficjalnych części – przemówienia i odśpiewanie hymnów – był też moment wspomnień, który wzbudził sporo uśmiechów. Studenci przygotowali specjalną prezentację, w której każdy ze nich pokazał swoje zdjęcia z młodości (a nawet z okresu niemowlęcego) i zestawił je z tymi z czasów studiów. Wszystkie zaś - nawet te w pieluszkach - podpisane były, że to już doktor nauk medycznych.

W obecności prorektora ds. studenckich prof. Adriana Chabowskiwego, gospodarzem utroczystości był prodziekan Wydziału Lekarskiego dr hab. Karol Kamiński.

Po uroczystości był już tylko czas na gratulacje, wypicie lampki szmapana i pamiątkowe zdjęcia.