Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Sukcesy studentów UMB w konkursach anatomicznych.
  • Ostatnia zmiana 03.06.2013 przez Medyk Białostocki

Sukcesy studentów UMB w konkursach anatomicznych

Studenci UMB zajęli czołowe miejsca w dwóch ogólnopolskich konkursach wiedzy anatomicznej.

Pierwszy odbył się w Białymstoku, to Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Anatomicznej „Złota Łopatka” - „Golden Scapula”. W szranki stanąć mogą tylko studenci pierwszego roku kierunku lekarskiego i tylko ci, którzy w swoich macierzystych uczelniach osiągnęli najwyższy poziom wiedzy w zakresie anatomii. Udział w konkursie wzięło 80 studentów z większości uczelni medycznych w Polsce. Rywalizowali w języku polskim i angielskim.
    Indywidualnie najlepszy okazał się Góralczyk Adrian (UMB), na kolejnych miejscach uplasowali się Wilk Mateusz – Katowice i Sulisz Arkadiusz – Kraków.
    Drużynowo wygrała drużyna z Krakowa, przed Katowicami i Białymstokiem.
    Wśród studentów anglojęzycznych wygrał Reshad Sherzad (UMB), przed Lau Wen Jie – Kraków i Abdullach Aman – Warszawa. Drużynowo nasi studenci okazali się najlepsi. Drugie miejsce zajęli żacy z Warszawy, trzecie – z Krakowa.
    W tym samym czasie w Olsztynie rozstrzygnięto konkurs „Scalpellum Aureum”. Tu nasze studentki (Anna Szlaga i Kamila Radziszewska- II rok Wydział Lekarski) zdobyły 2 miejsce.