Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Uniwersytet Zdrowego Seniora wystartował.
 • Ostatnia zmiana 23.10.2013 przez Medyk Białostocki

  Uniwersytet Zdrowego Seniora wystartował

  Wydział Nauk o Zdrowiu naszego uniwersytetu  już po raz drugi uruchomi Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka. W tym roku w zajęciach będzie uczestniczyło 40 przedszkolaków. Nowością jest Uniwersytet Zdrowego Seniora.

  Zajęcia, tak jak w roku ubiegłym, podzielone zostaną na 12 modułów, w których mali studenci będą poznawać świat szeroko pojętej wiedzy, zdrowia i nauki. Do udziału w projekcie zostały w tym roku zaproszone dzieci z białostockiego Domu Dziecka nr 2.

  Drugim projektem, który rozpoczął się na Wydziale Nauk o Zdrowiu, jest Uniwersytet Zdrowego Seniora.

  - Jest to inicjatywa bardzo cenna, ponieważ ma na celu aktywizację osób starszych - wyjaśnia prof. Elżbieta Krajewska-Kułak.  

  Podczas zajęć na Uniwersytecie Zdrowego Seniora nieco starsi studenci będą mogli wysłuchać wykładów, m.in.na temat profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, zagrożenia chorobami neurologicznymi wśród osób w podeszłym wieku oraz wpływu ruchu na zdrowie człowieka. Ponadto seniorzy wezmą udział w zajęciach praktycznych, gdzie m.in. będą uczyć się zasad prawidłowego bandażowania, stawiania baniek leczniczych, udzielania pierwszej pomocy, będą też przygotowywać potrawy diety śródziemnomorskiej, a ponadto wezmą udział w warsztatach z emisji głosu.

  Osoby chętne będą mogły również skorzystać z zajęć fakultatywnych, w ramach których pod okiem lekarza przeprowadzą np. badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej lub przejdą praktyczne szkolenie z prawidłowej techniki marszu Nordic Walking.

  Wszystkie zajęcia poprowadzi kadra nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Zdrowiu z pomocą studentów WNoZ.

  Andrzej Guzowski

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.