Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wyjątkowa inauguracja studiów doktoranckich .
 • Ostatnia zmiana 11.10.2013 przez Medyk Białostocki

  Wyjątkowa inauguracja studiów doktoranckich

  Mimo, że to studia III stopnia, to oni są jak studenci pierwszego roku – słuchacze Środowiskowych Studiów Doktoranckich w języku angielskim zainaugurowali naukę. To pierwsze takie studia w kraju

  Do tej pory się tylko o nich mówiło, dziś (11.10) prawie w komplecie stawili się w Auli Magna Pałacu Branickich, by z rąk prorektora prof. Adriana Chabowskiego odebrać swój indeks. Jak zauważył podczas uroczystości kierownik studiów dr hab. Marcin Moniuszko, choć już sama rekrutacja była trudna, to zajęcia będą jeszcze bardziej wymagające. Wyjątkowość tych studiów to ich multidyscyplinarność. Z jednej strony nauki medyczne, biologiczne, czy chemiczne, z drugiej zaś informatyka, matematyka i statystyka na najwyższym poziomie. Na dodatek wykładowcami będą eksperci z najlepszych ośrodków naukowych w Europie, a część zajęć odbędzie się w ośrodkach w Belgii i Hiszpanii. Wszystko po to, by stworzyć naukowca nowej generacji.

  Naukowiec nowej generacji, czyli Środowiskowe Studia Doktoranckie w Języku Angielskim

  Wymagania stawiane przed młodymi naukowcami – w uroczystości brali też udział słuchacze studiów doktoranckich z wydziału lekarskiego i nauk o zdrowiu – są ogromne. To oni już niedługo mają stanowić o sile tej uczelni i uczyć studentów.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.