Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wyróżnienia dla najlepszych studentów UMB.
  • Ostatnia zmiana 18.01.2013 przez Medyk Białostocki

Wyróżnienia dla najlepszych studentów UMB

Sześciu studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odebrało w czwartek (17.01) symboliczne dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej rektoratu ds. studenckich. Dyplomy wręczał prorektor prof. Adrian Chabowski.

Wyróżnieni zostali: Adam Garkowski (V rok, lekarski), Paweł Gołębicki (V rok, lekarski), Remigiusz Kazimierczyk (V rok, lekarski), Łukasz Szczerbiński (III rok, lekarski), Agata Zajkowska (V rok, lekarski),  Marcin Hładuński (II rok, uzup. elektroradiologia).

Podczas tej samej uroczystości za działalność na rzecz uczelni uhonorowano czterech żaków:

- Dominika Jarmoc (IV rok, farmacja): za zorganizowanie Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Dermokosmetyki pod lupą farmaceuty”, która odbyła się w Białymstoku w dniu 15.12.2012 roku.
    - Daniel Papaj (III rok, analityka medyczna): za aktywną działalność na rzecz środowiska studenckiego UMB, pełnienie funkcji członka Prezydium Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów RP w roku akademickim 2012/2013.
    - Norbert Wasiluk (V rok, lekarski): za pełnienie funkcji Prezesa Fundacji Porozumienia Uczelni Białostockich oraz Koordynatora Projektu Dni Kultury Studenckiej „Juwenalia 2013”.
    - Joanna Rzodkiewicz (V rok, lekarski): za wyróżnienie nagrodą im. Zbigniewa Ehrmanna dla najlepszego Sekretarza Oddziału w Polsce w roku akademickim 2011/2012 przez Zarząd Główny IFMSA-Poland i za zakwalifikowanie się do składu polskiej delegacji podczas 62nd March Meeting General Assembly of the IFMSA w Baltimore, Maryland i Washington, DC (USA) w dniach   9-15.03.2013 roku.

bdc