Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  II Charytawny Bal Karnawałowy UMB

  09.02.2018 14:41
  Autor: Administrator UMB

                                                                         

   

  11 000 złotych udało się zebrać podczas Charytatywnego Balu jaki odbył się w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Pieniądze trafią do Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Będą przeznaczone na zakup aparatury medycznej w hospicjum. Potrzebne są nowe koncentratory tlenu i ssaki medyczne.

  W balu wzięło udział ponad 80 osób reprezentujących społeczność akademicką UMB i Szpitali Klinicznych.

  Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in.: reprodukcja XVIII w. ryciny Michaela Heinricha Rentza przedstawiającej widok na Pałac Branickich w Białymstoku od strony salonu ogrodowego, (ufundowana przez JM Rektora, prof. dr. hab. A. Krętowskiego) obraz zatytułowany „Morze” autorstwa K. Koniczka, piłka i koszulki z podpisami graczy Jagielloni, Anioł autorstwa Aleksandra Grzybka, gipsowy odlew tarczy herbowej rodu Poniatowskich (ciołek) i Branickich (gryf) z płyty kominkowej w Pałacu Branickich w Białymstoku, praca wykonana przez prof. Elżbietę Krajewską-Kułak pod tytułem ‘Kwiaty polne”, fotografie natury wykonane przez prof. W. Kułaka, „Raj utracony” - widok na Wielki Rów Afrykański” - zdjęcie Dziekana, dr hab. Wojciecha Miltyka, oraz obraz olejny podarowany przez dr hab. Annę Grzeszczuk. Licytację przedmiotów przebojowo poprowadził znany aktor Ryszard Doliński.

  Organizatorami Balu Charytatywnego byli: Rektor UMB, prof. dr hab. A. Krętowski, oraz Fundacja „Pomóż im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci.

   

   

  Sponsorzy:

   

   

   

  Powrót