Uroczysta inauguracja projektu "Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej"

20.02.2018 21:11

20 lutego 2018 r. w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zainaugurowano III edycję projektu "Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej". Podczas uroczystej ceremonii studenci-seniorzy otrzymali komplet materiałów informacyjnych wraz z kartą zaliczeń wykładów, a także złożyli ślubowanie przed władzami dziekańskimi Wydziału.

Adresatami projektu są mieszkańcy Białegostoku powyżej 60 roku życia, (blisko 50 osób) którzy są absolwentami IV edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora. W ramach projektu realizowane będą wykłady o tematyce psychogeriatrycznej, prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Seniorzy poznają m.in. najczęstsze zaburzenia psychiczne występujące w tym wieku, podstawowe dane epidemiologiczne z zakresu psychiatrii, a także istotne informacje poruszające tematykę uzależnień w tej grupie wiekowej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia będą realizowane do czerwca 2018 roku. Studia dla seniorów zorganizowali wspólnie : Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Stowarzyszenie "Pro Salute" oraz Urząd Miejski w Białymstoku. Projekt "Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej" jest finansowany z budżetu Miasta Białystok.

Więcej informacji w mediach:

Nauka w Polsce

TVP Białystok