Uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej im. Hugona Kołłątaja odwiedzili UMB

19.04.2018 13:42

18 kwietnia 2018 roku Zakład Biochemii Lekarskiej odwiedzili uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Hugona Kołłątaja.

Młodzież wysłuchała krótkiego wykładu poprowadzonego przez kierownika Zakładu Biochemii Lekarskiej - prof. dr hab. Krzysztofa Sobolewskiego, podczas którego zapoznała się z jedną z dziedzin nauki jaką jest biochemia oraz jej zastosowaniem w życiu codziennym. Ponadto wzięła również udział w zajęciach praktycznych pt. "Oznaczanie azotu białkowego metodą destylacji oraz zastosowanie metod chromatograficznych w biochemii" przygotowanych przez dr Justynę Bączyk z Zakładu Biochemii Lekarskiej.

Mamy nadzieję, że w przyszłości uczestnicy dzisiejszego spotkania wybiorą jeden z kierunków prowadzonych na UMB.