• Aktualności

  UMB zaprasza na Salon Maturzystów Perspektywy 2021

  12.09.2021 16:05
  Autor: Administrator UMB

   

  Po raz kolejny podczas Salonu Maturzystów online Perspektywy 2021 swoje wspólne wirtualne stanowisko  zaprezentują trzy uczelnie wyższe z Białegostoku. Przy wsparciu Miasta Białystok zjednoczą one siły, dzieląc jedną przestrzeń online, by promować studia w sercu Podlasia. Współdzielone stoisko pod hasłem „Studiuj w Białymstoku” będzie udziałem Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku. 

  Znajdujące się strefie Expo stoisko można odwiedzać bezpłatnie (wymagana jest jedynie rejestracja) w godzinach: 09:00-15:00, w następujących terminach:

  • 16 września - Lubelski i Podkarpacki Salon Maturzystów – „Studiuj w Białymstoku”
  • 17 września - Mazowiecki Salon Maturzystów – „Studiuj w Białymstoku”
  • 21 września - Śląski Salon Maturzystów – „Studiuj w Białymstoku”

   

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku przygotował relacje z Dnia Otwartego UMB, podczas którego zaprezentowano trzy wydziały Uczelni. Uczestnicy mają możliwość obejrzenia rozmów z gośćmi: Dziekanami, nauczycielami akademickimi oraz studentami w specjalnym studiu w Centrum Symulacji Medycznej, a także wirtualnego odwiedzenia zakładów i klinik UMB. Ponadto, uczestnicy Salonu mają możliwość zapoznania się z naszym folderem rekrutacyjnym, statystyką progów przyjęć z lat ubiegłych czy specjalnym „Przewodnikiem Pierwszaka” przygotowanym przez Samorząd Studentów UMB. Zapraszamy również na czat, na którym pracownicy Biura Rekrutacji będą odpowiadali na pytania uczestników.

   

  Rejestracja – Salon Maturzystów:

   

  16 września Lubelski i Podkarpacki Salon Maturzystów: https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/lubelski-i-podkarpacki#registration

  17 września Mazowiecki Salon Maturzystów: https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/mazowiecki#registration

  21 września Śląski Salon Maturzystów: https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/slaski#registration

   

  Zapraszamy również na indywidualne stoisko UMB podczas Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego Salonu Maturzystów 23 września 2021- informacje wkrótce!

   

  Salon Maturzystów to cykliczne wydarzenie (obecnie w formule zdalnej), które ma na celu zapoznanie przyszłych maturzystów z ofertą uczelni wyższych, a także ułatwienie wyboru przedmiotów na egzaminie maturalnym, które mają również znaczenie podczas procesu rekrutacji na studia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja uczestników. Poza poznaniem oferty uczelni uczestnicy mogą wziąć udział w webinarach z doradcami kariery czy posłuchać ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

  W skład Ogólnopolskiego Komitetu Honorowego wydarzenia wchodzą: Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek oraz Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

  Powrót