Koncert Chóru UMB i Zespołu Muzyki Dawnej "Diletto" - 09.10.2021

04.10.2021 17:57

Już w najbliższą sobotę, 9 października, o godz. 19.00, Chór Uniwersytetu Medycznego wraz z barokową orkiestrą Zespołu Muzyki Dawnej "Diletto" zainauguruje Międzynarodowy Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej.

To już nie pierwsza współpraca tychże zespołów - by wspomnieć to o ostatnim wspólnym przedsięwzięciu, którym było wykonania opery "Dydona i Eneasz" H. Purcella. Tym razem na ten szczególny dzień, przypadający na 250. rocznicę śmierci Jana Klemensa Branickiego, przygotowały one polskie prawykonanie "Requiem C - dur" Johanna Adolfa Hassego. Kompozytor ten blisko związany był z królem Augustem II Mocnym, który mianował go "królewsko-polskim i elektorsko-saskim kapelmistrzem". Dzieło zabrzmi przed swą oficjalną premierą wydawniczą, która przewidziana jest na rok 2022.

W koncercie wezmą udział również wspaniali soliści: Małgorzata Trojanowska – sopran, Jakub Foltak  - alt, Marcin Liweń – alt, Karol Kozłowski – tenor oraz Maciej Falkiewicz – bas. Całość poprowadzi dyrygent Anna Moniuszko.

Wydarzenie odbędzie się w Auli Magna Pałacu Branickich ze wstępem wolnym. Zapraszamy!

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na tle Pałacu Branickich od strony ogrodów.