Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  UMB dołączył do konkursu Jules Allemand Trophy

  27.05.2024 07:16
  Autor: Administrator UMB

  Jules Allemand Trophy to organizowany od 2004 r. konkurs stomatologii estetycznej, będący efektem współpracy europejskich uniwersytetów medycznych oraz Insieme Academy i firm z branży stomatologicznej, Micerium (Włochy) i jej przedstawicieli (m. in. Micerdent Polska). Co roku bierze w nim udział około 3,5 tys. studentów ze 100 uczelni z 25 krajów Europy. Skierowany jest do studentów V roku kierunku lekarsko-dentystycznego.

  W tym roku do konkursu dołącza Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, a opiekę nad uczelnianym etapem sprawuje Zakład Stomatologii Zachowawczej pod kierownictwem prof. dr hab. Anny Zalewskiej w roli opiekuna naukowego oraz dr Agnieszki Kossakowskiej (koordynator przebiegu konkursu).

  Konkurs składa się z trzech etapów: wewnątrzuczelnianego, ogólnopolskiego i międzynarodowego, który odbędzie się w D’Annunzio University w Chieti we Włoszech. Rywalizacja polega na wykonaniu rekonstrukcji materiałem złożonym w zębach przednich i bocznych anatomiczną techniką warstwową według zasad doktora Lorenzo Vaniniego.

  Etap wewnątrzuczelniany poprzedzony jest wykładem inauguracyjnym oraz zajęciami praktycznymi. Pierwsze zajęcia odbyły się 15 maja. Część praktyczna pozwoli wyłonić studentów, którzy wezmą udział w etapie wewnątrzuczelnianym. Zwycięzca tego etapu na początku lipca będzie reprezentować naszą uczelnię na etapie ogólnopolskim, a może i na etapie międzynarodowym.

  Nagrodą główną w konkursie jest staż w Katedrze Oral Science, Restorative Dentistry Section na Uniwersytecie w Chieti we Włoszech.

  Powrót