Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Galerie.
 • Galerie. Pałac Branickich nocą. Widok od strony bramy wjazdowej. Logotyp 65 lat Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
 • Galerie

  Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - 20.05.2015

  20.05.2015 19:46
  Autor: Administrator UMB

  Dzień Otwarty UMB odbył się 20 maja 2015 roku. Odwiedziło nas ponad 3 000 osób. W większości młodzież szkolna, ale nie zabrakło także przedszkolaków i osób dojrzałych.

  Imprezy festiwalowe odbyły się na dziedzińcu Pałacu Branickich i w budynkach dydaktycznych umiejscowionych w pobliżu pałacu.

  W programie przygotowaliśmy przede wszystkim warsztaty, zajęcia laboratoryjne i interaktywne prezentacje przygotowane przez studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczestnicy wzięli udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych, rozpoznawania surowców roślinnych po smaku i zapachu. Można było nauczyć się jak wykonywać masaż ciała, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabrakło przeglądów stomatologicznych, quizu anatomicznego, ćwiczeń rehabilitacyjnych, pokazów chemicznych, pokazu makijażu. Imprezę  relacjonowało Studenckie Centrum Radiowe Radiosupeł (najstarsza rozgłośnie tego typu w Polsce), które na dziedzińcu miało swoje studio na żywo. W Aula Magna o 12:00 odbyła się prezentacja rekrutacyjna, a w holu Pałacu Branickich wystawa prac Studenckiej Agencji Fotograficzno-Filmowej pt. „Czego nie widzą oczy”.

   

  Relacja z Dnia Otwartego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w Kurierze Porannym

  Relacja z Dnia Otwartego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na naszemiasto.pl

  Relacja z Dnia Otwartego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w Radiu Akadera

  Relacja z Dnia Otwartego w TV Platon

  Relacja z Dnia Otwartego w Medyku Białostockim

   

  Powrót