Zajęcia Pachnące laboratorium odbyły się w Zakładzie Farmakognozji

30.03.2023 19:21

„Pachnące laboratorium” było tematem kolejnych zajęć realizowanych w ramach projektu „Biologia i Chemia po akademicku 2”. 28 i 29 marca 2023 roku dwie grupy licealistów uczestniczyły w zajęciach w Zakładzie Farmakognozji. Kierownik zakładu dr hab. Michał Tomczyk z Bogusławą Jarowisiewcz i Marzeną Staśkiewicz poprowadził niezwykle ciekawe warsztaty podczas których młodzież samodzielnie przygotowywała preparaty mikroskopowe, identyfikowała struktury i miejsca lokalizacji olejków eterycznych w tkance roślinnej. Licealiści zapoznali się z różnymi metodami chemicznymi umożliwiającymi otrzymywanie olejków eterycznych z materiału roślinnego. Podczas warsztatów była też możliwość poznania zapachu wybranych olejków eterycznych.  Dr hab. Michał Tomczyk nie tylko pomagał i czuwał przy wykonywaniu preparatów mikroskopowych ale też z pasją opowiadał o niezwykłych właściwościach roślin  i odpowiadał na liczne pytania od uczestników zajęć.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do rejestracji na kolejne zajęcia oraz konsultacje. w ramach projektu "Biologia i chemia po akademicku 2".

Strona projektu "Biologia i chemia po akademicku 2"

"Biologia i Chemia po akademicku 2” to kontynuacja projektu dla młodzieży licealnej z klas o profilach ścisłych (biologiczno-chemicznych, medycznych, matematyczno-fizycznych itp.), który był realizowany na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w 2022 roku pod nazwą Biologia i Chemia po akademicku również z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Projekt polega na przygotowaniu serii zajęć praktycznych w zakładach i laboratoriach Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) oraz konsultacji tematycznychekspertami akademickimi.Celem projektu jest wspieranie uczniów szkół ponadpodstawowych i poszerzanie ich wiedzy z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu.

Flaga i godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA