2 edycja projektu "Program rozwoju kompetencji studentów kierunku Techniki Dentystyczne i kierunku Lekarsko-Dentystycznego UMB - wizyta w Tyrolu

13.09.2018 11:49

Od nowego roku akademickiego ruszy ostatnia, 3. edycja projektu "Program rozwoju kompetencji studentów kierunku Techniki Dentystyczne i kierunku Lekarsko-Dentystycznego UMB" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (POWER 2014 -2020).

Pod koniec 2. edycji, IV grupa studentów UMB w ramach realizacji ww. projektu wzięła udział w warsztatach z obsługi CAD-CAM i wizycie studyjnej w siedzibie firmy Zirkonzahn, we Włoszech (płd. Tyrol). Opiekunem grupy był dr Piotr Jacuński.

Projekt dotyczy kształcenia kompetencji informatycznych stosowanych w protetyce stomatologicznej, czyli CAD/CAM - komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie prac protetycznych.