Można już zgłaszać pomysły do VI edycji konkursu Technotalenty

17.09.2019 14:14

„Młodzi wynalazcy tworzą potencjał Podlasia” – powiedział ogłaszając tegoroczną edycję konkursu „Technotalenty”, prezes fundacji Adam Walicki. Zachęcał młodych konstruktorów, wizjonerów i badaczy z północno-wschodniej Polski do udziału w konkursie, którego celem jest promowanie zdolnych ludzi i ułatwianie im startu w biznesie i nauce.

Tegoroczna pula nagród wynosi 53 tysiące złotych. Oprócz nagród finansowych laureaci otrzymują wsparcie marketingowe, oraz mentorów i ekspertów potrzebne do rozwijania własnego projektu i jego komercjalizacji.

Oprócz kategorii otwartych, studenci i doktoranci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku mogą zgłosić swoje pomysły w kategorii „Technotalent UMB”, którego fundatorem jest JM. Rektor, prof. dr hab. Adam Krętowski. Nagroda wynosi 5 tys. złotych. Jak powiedział dr Andrzej Małkowski - Kierownik Biura Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, "konkurs Technotalent UMB zachęca do myślenia o praktycznych aspektach swojej pracy naukowej, a misją Uczelni jest przekazywanie wiedzy społeczeństwu".

Celem Konkursu Technotalent 2019 jest identyfikacja i wsparcie rozwoju zdolnych uczniów, studentów i absolwentów z Polski północno-wschodniej, w wieku od 18 do 35 lat, którzy realizują lub zrealizowali innowacyjne projekty techniczne lub biznesowe. Rywalizacja konkursowa będzie przebiegać w sześciu kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes,  Design, Technotalent Politechniki Białostockiej 2019 oraz Technotalent  Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2019.

Kapitułę Konkursu Technotalent 2019 tworzyć będą eksperci z firm i instytucji patronujących i wspierających całość przedsięwzięcia oraz naukowcy z Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
    Podstawą kwalifikacji zgłoszonych do konkursu prac będzie wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Strona konkursu:

Harmonogram Konkursu Technotalent 2019:

• 10 września  2019 r. - 15 października 2019 r. - Rekrutacja projektów
    • 9 listopada 2019r. – Ogłoszenie listy finalistów
    • 12 listopada 2019r. - 25 listopada 2019r. - Szkolenia dla Finalistów
    • 26 listopada 2019r. – 27 listopada 2019r. Finały Konkursu w kategoriach:
    • Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Design, Technotalent Politechniki
    • Białostockiej 2019, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2019