• Aktualności

  UMB podpisał pięćdziesiątą umowę bilateralną - z VšĮ Centro Poliklinika w Wilnie

  29.06.2020 15:41
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zawarł umowę dwustronną z VšĮ Centro Poliklinika w Wilnie. Jest to już pięćdziesiąta umowa bilateralna ogółem i jednocześnie trzecia umowa UMB w ramach współpracy ze szpitalami i klinikami z zagranicy od początku 2019 roku. W tym czasie zostały zawarte umowy dwustronne z Ameos Group (Szwajcaria) i Klinikum Dortmund gGmbH (Niemcy).

  Przedmiotem umowy jest współpraca przy realizacji letnich praktyk dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, English Division, z 1, 2, 3 i 5 roku studiów. Dzięki tej umowie, studenci English Division posługujący się językiem litewskim będą mogli odbywać letnie praktyki studenckie w klinice prowadzonej przez VšĮ Centro Poliklinika. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

  Za współpracę z VšĮ Centro Poliklinika ze strony UMB odpowiedzialni będą: Prof. dr hab. Tomasz Hryszko, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej, Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii z Oddziałem Nauczania w języku angielskim oraz Dział Współpracy Międzynarodowej.

  Dział Współpracy Międzynarodowej dąży do zawarcia kolejnych umów z klinikami i szpitalami z całej Europy. Naszym ostatecznym celem jest zapewnienie studentom UMB możliwości odbycia praktyk studenckich za granicą w znanych szpitalach i klinikach o dobrych standardach, co będzie miało bardzo korzystny wpływ na ich rozwój zawodowy.

   

  Dział Współpracy Międzynarodowej.

  Powrót