Ponad 200 osób weźmie udział w konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2023" współorganizowanej przez UMB

24.01.2023 13:52

Doroczna konferencja z cyklu Studenci zagraniczni w Polsce - organizowana wspólnie w ramach programu „Study in Poland” przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, KRASP i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - odbędzie się 9-10 lutego 2023 w Białymstoku. Konferencja skoordynowana jest z posiedzeniem Prezydium KRASP oraz wydarzeniami towarzyszącymi – ogłoszeni zostaną m.in. laureaci konkursu "Interstudent 2023" na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, a także odbędzie się Gala Nagrody "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2023".

Dla Polski umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i nauki jest ważnym czynnikiem rozwojowym, zwiększającym konkurencyjność naszych uczelni. Konferencje z cyklu "Studenci zagraniczni w Polsce", organizowane corocznie od 16 lat, są tradycyjnie miejscem pogłębionej debaty na temat strategii i praktyki internacjonalizacji. Wyróżniającym się nurtem konferencji 2023 będą wyzwania związane z internacjonalizacją w okresie niepewności wywołanej brutalną rosyjską agresją na Ukrainę.

Jest to wydarzenie "must be" dla wszystkich zaangażowanych w internacjonalizację szkolnictwa! Wspólna i konsekwentna strategia działania polskich uczelni w kwestiach umiędzynarodowienia, oparta na wzajemnym wsparciu, dzieleniu się doświadczeniami i dobrymi praktykami jest obecnie szczególnie ważna. .

Konferencja zostanie zorganizowana w formule hybrydowej - proponujemy Państwu do wyboru dwie opcje uczestnictwa: stacjonarnie bądź online.

Serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów i specjalistów z biur współpracy międzynarodowej i biur promocji, a także przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych do udziału w konferencji – będzie to znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w zakresie rozwoju umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego w warunkach ciągłych zmian i kryzysów w szerszym otoczeniu.

W przededniu konferencji, 8 lutego - proponujemy Państwu program dodatkowy. Wydarzeniami towarzyszącymi będą:

• szkolenie dla kadry uczelni "Study in Poland" w ramach Akademii Internacjonalizacji
    • pierwsze spotkanie środowiskowe dot. "Gender Equality Plans in the European Framework Calls, Horizon Europe".

Podczas konferencji zaplanowano też posiedzenie Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP oraz spotkanie uczelni zainteresowanych partnerstwem w programie “INCUBATING FREEDOM for Ukraine”.

Natomiast podczas wieczornej Gali ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu "INTERSTUDENT 2023" na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce oraz laureaci Nagrody "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2023" honorującej osoby mające wybitne zasługi w internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Strona internetowa Konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2023

Partnerem Konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2023 jest Województwo Podlaskie, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie w realizacji przedsięwzięcia.

logotyp województwo podlaskie, żubr z kolorowych pixeli

Uroczysta gala oraz transmisja online zostały zapewnione w ramach projektu pn. "Wrota UMB są zawsze otwarte. Wsparcie rozwoju Welcome Centre i potencjału uczelni do obsługi zagranicznych studentów i naukowców”. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2020).