Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Studenci i Absolwenci UMB z najlepszym w Polsce wynikiem na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym

  21.02.2024 16:27
  Autor: Administrator UMB
  Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wyniki wiosennej sesji Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Do egzaminu przystąpiło w całym kraju 1242 osoby, uzyskując średnio 147,62 pkt. Maksymalny wynik wyniósł 188 a minimalny 44 punkty.
  Absolwenci i Studenci UMB po raz kolejny zajęli 1 miejsce w Polsce uzyskując średni wynik 158,28. To aż ponad 10 punktów wyżej niż średnia i o prawie 4 punkty wyżej niż uzyskał uplasowany na drugim miejscu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na trzecim miejscu klasyfikacji zbiorczej znalazło się Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (154,02 pkt).
   
  Prof. dr hab. Teresa Sierpińska, Prodziekan ds. Jakości Kształcenia, Programów Studiów i Oddziału Stomatologii na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Jęz. Angielskim z dumą podsumowuje wyniki – „To wielki sukces zarówno absolwentów, studentów, jak i kadry dydaktycznej. To potwierdzenie konsekwentnej i nowoczesnej polityki Uczelni w zakresie jakości kształcenia. Dziękuję za wspólną ciężką pracę, która przynosi tak wspaniałe efekty".
   
  Wynik Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego to obiektywne kryterium jakości nauczania na poszczególnych uczelniach. Od wielu lat Uniwersytet Medyczny w Białymstoku plasuje się w czołówce tego zestawienia.
   
  Absolwenci kirunku lekarsko-dentystycznego UMB
  Powrót