• Aktualności

  Ślady polskiej nauki za Oceanem czyli dziedzictwo medyczne w Chicago

  11.02.2019 16:08
  Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

  MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI UMB, MUZEUM UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO ORAZ STOWARZYSZENIE MUZEÓW UCZELNIANYCH ZAPRASZAJĄ NA WYKŁAD z cyklu DZIEDZICTWO AKADEMICKIE I HISTORIA NAUKI.

  Wykład pt. Ślady polskiej nauki za Oceanem czyli dziedzictwo medyczne w Chicago wygłosi dr Magdalena Grassmann, kierownik Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB.

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, Krakowskie Przedmieście 32, Warszawa

  Ekspozycja muzealna będzie tego dnia otwarta do godziny 19:00

  Dr Magdalena Grassmann - historyk medycyny, muzealnik, wykładowca akademicki. Od 2011 roku inicjatorka powołania i dyrektor Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Członek Zespołu ds. Nauczania Historii Medycyny i Farmacji na Wydziałach Lekarskich w Uczelniach Medycznych Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia. Współtwórczyni i wiceprezes Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych, wiceprezes Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, członek ICOM Polska. Autorka licznych publikacji z zakresu historii medycyny, muzealnictwa medycznego, historii regionalnej oraz wystaw ukazujących dziedzictwo medyczne i akademickie. Zainteresowania badawcze dotyczą muzealnictwa medycznego oraz polskiego dziedzictwa medycznego na świecie, w szczególności w Stanach Zjednoczonych.

  Powrót