• Ostatnia zmiana 25.12.2019 przez Studenckie Towarzystwo Naukowe

    Studenckie Koło Naukowe Farmacji Społecznej przy Zakładzie Chemii Leków

     

    Kierownik jednostki organizacyjnej:

     

    prof. dr hab. Jerzy Pałka

     

    Opiekun Koła Naukowego:

     

    dr hab. Edyta Rysiak, dr n. farm. Izabela Prokop

     

    Przewodniczący:

     

    Mateusz Siemieniuk farmacja VI rok

    e-mail: matt.siema.1995@gmail.com

    tel.: 511422770

     

    Profil prac naukowych:

     

    1. Epidemiologia zespołów bólowych dolnego odcinka kręgosłupa i ich społeczny i ekonomiczny wymiar.
    2. Farmakoekonomika chorób przewlekłych:
    - POChP
    - astma
    - choroby układu krążenia
    - depresja i schorzenia psychiczne
    - schorzenia dermatologiczne skóry
    3. Farmakoepidemiologia chorób cywilizacyjnych
    4. Opieka farmaceutyczna
    5. Prawo medyczne
    6. Prawo farmaceutyczne
    7. Ustawodawstwo kosmetologiczne
    8. Badanie czynników regulujących aktywność enzymów i ekspresję białek przekaźnikowych uczestniczących w procesie apoptozy w komórkach prawidłowych oraz komórkach nowotworowych.

     

    Praca praktyczna:

     

    ♦ Współpraca ze Specjalistyczną Poradnią Leczenia Bólu, Poradnią Hospicyjną i Paliatywną.
    ♦ Współpraca z Centrum Medycyny Oddechowej.
    ♦ Współpraca ze Szpitalem Miejskim im. PCK.
    ♦ Współpraca z Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej im. Dr Stanisława Deresza w Choroszczy
    ♦ Współpraca ze Stowarzyszeniem Kontakt Miast Białystok-Eindhoven
    ♦ Praca laboratoryjna:
    - prowadzenie hodowli komórkowych
    - oznaczanie aktywności enzymów
    - oznaczanie ekspresji białek metodą Western Immunoblot
    - oznaczanie ekspresji czynników transkrypcyjnych przy użyciu systemu obrazowania komórkowego BD Pathway
    - oznaczanie procesów związanych z indukcją apoptozy przy użyciu systemu NucleoCounter NC-3000

     

    Członkowie Koła:

     

    Sylwia Ogniewska Farmacja II
    Jakub Wesołowski Farmacja III
    Martyna Bogdańska Farmacja III
    Natalia Choruży Farmacja III
    Sebastian Sitarz Farmacja III
    Patryk Zalewski Farmacja III
    Paulina Borkowska Farmacja III
    Hiacynta Baszanowska Farmacja III
    Jakub Kowalczyk Farmacja III
    Jarosław Stankiewicz Farmacja III
    Robert Koper Farmacja III
    Tomasz Tomaszek Farmacja IV
    Łukasz Bielawski Farmacja IV
    Izabela Białogłowska Farmacja IV
    Dominik Wiszniewski Farmacja IV
    Katarzyna Cwalińska Farmacja IV
    Martyna Dzierżek Farmacja IV
    Kamila Rakieć Farmacja V
    Żaneta Iwińska Farmacja V
    Mateusz Siemieniuk Farmacja VI
    Rafał Kierdylewicz Farmacja VI
    Michał Kaniuk Farmacja VI
    Bartłomiej Fadrowski Farmacja VI
    Mariusz Dziadel Farmacja VI
    Wojciech Krzesicki Farmacja VI
    Paulina Popławska Farmacja VI
    Filip Wojczulis Farmacja VI
    Dominika Kwiecińska Kosmetologia II uzupełniające
    Klaudia Mierzejewska Kosmetologia II uzupełniające
    Anna Roman Kosmetologia II uzupełniające
    Sylwia Goliaszewska Kosmetologia III
    Agnieszka Polecka Lekarski IV
    Aleksandra Wójciak Lekarski V
    Paula Katarzyna Krawiel Stomatologia II