Marzysz o poszerzeniu horyzontów naukowych? Chcesz odkrywać nowe perspektywy badawcze i rozwijać swoje umiejętności w międzynarodowym środowisku? A może skorzystać z infrastruktury badawczej, która nie jest dostępna w twoim kraju? Weź udział w webinarium, które odkryje przed Tobą możliwości mobilności naukowej między Polską a Francją! Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej jest partnerem tego wydarzenia.
W programie webinarium m.in.
1. Oferta programów mobilności. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA), Narodowe Centrum Nauki (NCN), Campus France zaprezentują swoje konkursy i programy mobilności dla studentów, doktorantów i naukowców. Zaprezentują szeroki wachlarz możliwości finansowania i wsparcia pobytu naukowego za granicą.
2. Prezentacja organizacji studenckich i absolwenckich: Dwie organizacje zrzeszające studentów i absolwentów francuskich uczelni - Association des étudiants polonais en France (ASPOL) i Association des Polonais des Grandes Ecoles Françaises (APGEF) przedstawią swoją działalność oraz opowiedzą jak można stać się częścią ich kreatywnej społeczności.
3. Sesja Pytań i Odpowiedzi: Webinar będzie niepowtarzalną okazją do zadawania pytań ekspertom. Uczestnicy dowiedzą się o szczegółach programów, kryteriach aplikacji oraz rozwieją wszelkie wątpliwości związane z mobilnością naukową.
Pełen program wydarzenia dostępny jest na stronie NAWA.
Dlaczego warto korzystać z programów mobilności?
1. Nowe Perspektywy Badawcze: Mobilność naukowa otwiera drzwi na nowe perspektywy badawcze, metodologie i technologie, które mogą zainspirować badania studentów, doktorantów i naukowców i prowadzić do przełomowych odkryć.
2. Rozwój Międzykulturowy: Życie i praca za granicą to nie tylko rozwój zawodowy, ale także osobisty. Mobilności umożliwiają poznanie nowych ludzi, różnych kultur i sposobów myślenia.
3. Zwiększenie Konkurencyjności na Rynku Pracy: Doświadczenie zagraniczne jest nieocenione w oczach pracodawców.
Webinarium odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. w godzinach 09.00-10.45.
Źródło: nawa.gov.pl
Zdjęcie minatura: @Christian Dorn - pixabay.com
Dział Współpracy Międzynarodowej