19.09.2021 14:32
    Aparat do anlizy składu ciała. Zapraszamy na bezpłatne badania, prowadzone w ramach projektu „Poszukiwanie markerów otyłości metabolicznej” w Zakładzie Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod kierunkiem Pani prof. dr hab. n. med. Lucyny Ostrowskiej.

Szukamy do grupy kontrolnej - kobiet i mężczyzn w zakresie wiekowym 30-55 lat z prawidłową masą ciała (wskaźnik BMI= 18,5-24,9 kg/m2), którym zostaną wykonane następujące badania:

• badania biochemiczne krwi pozwalające ocenić występowanie zaburzeń metabolicznych;
    • analizy składu ciała;
    • pomiar stopnia stłuszczenia i zwłóknienia wątroby z wykorzystaniem aparatu FibroScan (metoda ta jest nieinwazyjna dla pacjenta);
    • ocena ryzyka wystąpienia miażdżycy kończyn dolnych (pomiar metodą oscylometryczną z wykorzystaniem wskaźnika kostka-ramię - metoda nieinwazyjna dla pacjenta)

Uwaga!! Liczba osób zakwalifikowanych do projektu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wymagane jest zaświadczenie od stomatologa o stanie zdrowia jamy ustnej (brak chorób przyzębia oraz próchnicy)!!!

Więcej informacji oraz wstępną kwalifikację do projektu uzyskają Państwo pod numerem tel: 798-286-670.