• Ostatnia zmiana 03.01.2018 przez Studenckie Towarzystwo Naukowe

    Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Chemii Leków


    Kierownik jednostki organizacyjnej:

    prof. dr hab. Jerzy Pałka

     

    Opiekun:

    dr hab. Arkadiusz Surażyński

     

    Przewodniczący:

    Olga Świerzbińska, farmacja V rok

    e-mail: oswierzbinska@gmail.com

    tel.: 609 448 927

     

    Profil prac naukowych:

    Molekularne mechanizmy działania leków
    Identyfikacja punktów uchwytu farmakoterapii nowotworów.
    Mechanizmy regulacji szlaków sygnałowych indukowanych przez receptory adhezyjne i receptory czynników wzrostowych.
    Rola metabolizmu kolagenu i proliny w regulacji apoptozy/autofagii.
    Ocena efektywności działania pro-leków przeciwnowotworowych aktywowanych przez prolidazę na komórki nowotworowe z wykorzystaniem technik „in vitro”.

     

    Praca praktyczna:

    Hodowle komórkowe
    Western immunoblot/northern blot
    ELISA, RIA, IRMA
    Spektroskopia UV/Vis
    Bioobrazowanie/mikroskopia konfokalna/mikroskopia fluorescencyjna
    PCR/RT-PCR
    Mikronizacja/badania potencjału i wielkości cząstek

     

    Członkowie:

    1. Olga Świerzbińska, farmacja V rok
    2. Izabela Namiotko, farmacja V rok
    3. Eryka Gąsior, farmacja V rok
    4. Dominika Rogowska, farmacja V rok
    5. Adam Chyży, farmacja V rok
    6. Magdalena Waluk, farmacja V rok
    7. Anna Jaworowska, farmacja V rok
    8. Aleksandra Dębska, farmacja IV rok
    9. Agata Rytwińska, farmacja IV rok
    10. Patrycja Dajnowicz, farmacja IV rok
    11. Natalia Dmitrowicz, farmacja IV rok
    12. Magda Chalecka, farmacja IV rok
    13. Aleksandra Komelska, farmacja IV rok
    14. Paulina Semeniuk, farmacja IV rok
    15. Magda Wiesławska, farmacja IV rok
    16. Mateusz Grzymała, farmacja II rok
    17. Kacper Gorbacz, farmacja II rok
    18. Dominik Radomski, farmacja II rok
    19. Oghenekaro Ohimor, farmacja II rok
    20. Natalia Kowalczuk, farmacja II rok
    21. Karolina Łyda,  farmacja II rok
    22. Weronika Gawryluk, farmacja II rok
    23. Daniel Michalak, farmacja II rok
    24. Jakub Kowalczyk, farmacja II rok
    25. Kamila Węglerska, kosmetologia III rok II stopnia
    26. Olga Żurek, kosmetologia III rok II stopnia