• Ostatnia zmiana 07.01.2021 przez Studenckie Towarzystwo Naukowe

    Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Chemii Leków


    Kierownik jednostki organizacyjnej:

     

    prof. dr hab. Jerzy Pałka

     

    Opiekun:

     

    dr hab. Edyta Rysiak

    dr n. farm. Izabela Prokop

     

    Przewodniczący:

     

    Dominik Wiszniewski, Farmacja V rok

    e-mail: dominik_wiszniewski@wp.pl

    tel.: 605876888

     

    Profil prac naukowych:

     

    1. Epidemiologia zespołów bólowych dolnego odcinka kręgosłupa i ich społeczny i ekonomiczny wymiar.

    2. Farmakoekonomika chorób przewlekłych • POChP • astma • choroby układu krążenia • depresja • dermatologia

    3. Farmakoepidemiologia i farmakoekonomika zaburzeń psychicznych, głownie depresji i uzależnień, rozpatrywanych jako samodzielne jednostki chorobowe jak również w aspekcie chorób towarzyszących innym schorzeniom.

    4. Farmakoepidemiologia chorób cywilizacyjnych

    5. Opieka farmaceutyczna

    6. Prawo medyczne

    7. Prawo farmaceutyczne

    8. Ustawodawstwo kosmetologiczne

    9. Badanie czynników regulujących aktywność enzymów i ekspresję białek przekaźnikowych uczestniczących w procesie apoptozy w komórkach prawidłowych oraz komórkach nowotworowych.

     

    Praca praktyczna:

     

    • Współpraca ze Specjalistyczną Poradnią Leczenia Bólu, Poradnią Hospicyjną i Paliatywną.

    • Współpraca z Centrum Medycyny Oddechowej.

    • Współpraca ze Szpitalem Miejskim im. PCK.

    • Współpraca z Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej im. Dr Stanisława Deresza w Choroszczy

    • Współpraca ze Stowarzyszeniem Kontakt Miast Białystok-Eindhoven

    • Praca laboratoryjna:

    • prowadzenie hodowli komórkowych

    • oznaczanie aktywności enzymów

    • oznaczanie ekspresji białek metodą Western Immunoblot

    • oznaczanie ekspresji czynników transkrypcyjnych przy użyciu systemu obrazowania komórkowego BD Pathway

    • oznaczanie procesów związanych z indukcją apoptozy przy użyciu systemu NucleoCounter NC-3000

     

    Członkowie:

     

    1. Izabela Białogłowska 5 Farmacja

    2. Katarzyna Polkowska 4 Farmacja

    3. Dominik Wiszniewski 5 Farmacja

    4. Hiacynta Baszanowska 4 Farmacja

    5. Katarzyna Cwalińska 5 Farmacja

    6. Martyna Dzierżek 5 Farmacja

    7. Paulina Borkowska 4 Farmacja

    8. Tomasz Tomaszek 5 Farmacja

    9. Łukasz Bielawski 5 Farmacja

    10. Natalia Choruży 4 Farmacja

    11. Martyna Bogdańska 4 Farmacja

    12. Justyna Wiśniewska 4 Farmacja

    13. Joanna Jakubiuk 4 Farmacja

    14. Jakub Kowalczyk 4 Farmacja

    15. Jarosław Stankiewicz 4 Farmacja

    16. Dominika Abramiuk 4 Farmacja

    17. Klaudia Pliszka 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    18. Paulina Dziemian 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    19. Katarzyna Jankowska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    20. Wiktoria Olechno 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    21. Weronika Giemza 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    22. Anna Sadkowska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    23. Kaja Leszczyńska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    24. Justyna Marcinkowska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    25. Paulina Waracka 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    26. Aleksandra Juszkiewicz 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    27. Magdalena Dudek 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    28. Adrianna Gawrońska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    29. Ewa Pawłowska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    30. Patryk Zalewski 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    31. Weronika Wróblewska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    32. Izabela Sokołowska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    33. Julia Szewczak 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    34. Karolina Radziwońska 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    35. Milena Palesa 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    36. Magda Hauschild 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    37. Weronika Szmyt 1 Kosmetologia II stopnia mgr

    38. Agnieszka Polecka 5 lekarski

     

    Publikacje naukowe:

     

    Prace wygłoszone na konferencjach