• Aktualności

  Wielki sukces społeczności akademickiej UMB. Absolwenci kierunku lekarskiego naszej Uczelni ponownie najlepiej w Polsce zdali Lekarski Egzamin Końcowy

  03.03.2017 17:12
  Autor: Administrator UMB


   

  Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku najlepiej w Polsce zdali Lekarski Egzamin Końcowy w sesji wiosennej 2017 r. To sprawdzian, którego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu lekarza. Na kilkanaście uczelni medycznych w kraju najwyższą lokatę zdobyli absolwenci białostockiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskali średnio 138,9 pkt. Za nimi uplasowali się studenci z Krakowa i Poznania. Absolwenci UMB okazali się najlepsi zarówno spośród tych, którzy zdawali LEK po raz pierwszy, jaki i tych, którzy ukończyli studia w ciągu 2 lat.

  Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję absolwentom – mówi szczęśliwa Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim UMB – prof. dr hab. Irina Kowalska. To wspólny sukces całej społeczności akademickiej: zarówno studentów jak i nauczycieli akademickich. Bardzo serdecznie gratulujemy - dodaje Dziekan I. Kowalska.

  Lekarski Egzamin Końcowy  jest testem jakości nauczania. Na jej potwierdzenie świadczy również fakt, że absolwenci UMB w poprzedniej, jesiennej  edycji LEK-u również zajęli pierwsze miejsce w kraju.

  Warto też przypomnieć, że również Absolwenci kierunku Lekarsko-Dentystycznego naszej Uczelni, w sesji wiosennej, osiągnęli wysokie wyniki - znaleźli się na drugim miejscu spośród osób, które ukończyły studia w ostatnich 2 latach.

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to najwyżej notowana w rankingach akademicka uczelnia wyższa w regionie. Ponad 800 nauczycieli akademickich na 14 kierunkach kształci  4600 studentów - w tym ponad 300 w języku angielskim.

  UMB jako jeden z nielicznych w kraju może pochwalić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW).

   

  Wywiad z Panią Dziekan prof. dr hab. Iriną Kowalską na antenie TVP Białystok

  Wywiad z Panią Dziekan prof. dr hab. Iriną Kowalską na www.wspolczesna.pl

  Informacja na www.bialystokonline.pl

  Informacja na onet.pl

  Informacja na www.wrotapodlasia.pl

  Informacja na www.akadera.bialystok.pl

  Informacja na www.pulsmedycyny.pl

  Informacja na www.eska.bialystok.pl

  Informacja na www.bia24.pl

  Informacja na www.portalemedyczne.pl

  Informacja na www.gazetalekarska.pl

  Powrót