Zakład Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych na wyjeździe szkoleniowym w Greifswaldzie

12.07.2017 07:09

W czerwcu 2017 roku zespół Zakładu Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych

uczestniczył w wyjeździe szkoleniowym we współpracującym  z UMB Uniwersytetem w Greifswaldzie w Niemczech. Wyjazd miał na celu przygotowanie zespołu do unikalnego na skale całego kraju badania kohortowego Białystok PLUS. W ramach szkolenia pracownicy zapoznali się z prowadzeniem badania populacyjnego SHIP (które od 1997 r. realizuje niemiecki Uniwersytet) jego organizacją oraz przeprowadzaniem badań. Wyjazd umożliwił również sprawdzenie jak działają sprzęty najnowszej technologii oraz  podniósł kwalifikację pracowników, którzy mieli możliwość szkolenia i dalszego rozwoju swoich umiejętności poprzez wykonywanie badań pod okiem czujnych specjalistów niemieckiej uczelni.

Pobyt w Greifswaldzie z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju współpracy pomiędzy uczelniami.