Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" na zajęciach w UMB

17.07.2017 14:46
    Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" rozpoczęli dziś zajęcia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. W ciągu dwóch dni młodzież odwiedzi 3 Wydziały Uczelni oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, uczestnicząc w wykładach, zajęciach praktycznych, laboratoriach oraz pokazach.
    Podopieczni Fundacji to około 700 osób, z gimnazjów i liceów z całej Polski, którzy przyjechali spędzić wakacje w Białymstoku na zaproszenie władz miasta. Obóz organizowany jest wspólnie z Archidiecezją Białostocką i marszałkiem województwa podlaskiego.

Podczas wizyty w naszym mieście stypendyści odwiedzą 3 białostockie uczelnie, pojadą na wycieczki, m.in. do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Osowiczach, do sanktuariów w Sokółce i Świętej Wodzie, a także na szlak tatarski. Przewidziano również koncerty.
    Obóz potrwa do 27 lipca.