Zaproszenie na Konferencję Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy

28.09.2017 18:58

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością informuję, że Polskie Towarzystwo Mukowiscydozy w dniach 13-14 października 2017 organizuje XVI Konferencję Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy pod honorowym patronatem J.M. Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Jest to wyśmienita okazja do wysłuchania i wzięcia udziału w dyskusjach o najnowszych osiągnięciach medycyny w opiece nad chorymi z mukowiscydozą zgodnych z aktualnymi wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Mukowiscydozy (ECFS). W sesji specjalistycznej zostaną poruszone zagadnienia z zakresu pulmonologii (w tym interwencyjnej), gastrologii, endokrynologii i rehabilitacji w mukowiscydozie. W sesji otwartej przedstawione zostaną aktualne zalecenia leczenia mukowiscydozy zgodne z wytycznymi ECFS – serdecznie zapraszamy do udziału w tej sesji lekarzy rodzinnych.

Do wygłoszenia wykładów oraz prac w debatach zaproszenia przyjęli wybitni specjaliści zarówno z polskich ośrodków akademickich i naszej Uczelni. Konferencja na charakter interdyscyplinarny i jest przeznaczona dla pediatrów, internistów, lekarzy rodzinnych,  fizjoterapeutów, dietetyków i pielęgniarek – wszystkich, którzy pełnią opiekę medyczną nad osobami z mukowiscydozą.

Program Konferencji oraz rejestracja zgłoszeń wraz z warunkami opłat są zamieszczone na stronie internetowej www.pcfs.pl

Dr hab. n. med. Alina Minarowska

Komitet Organizacyjny