• Aktualności

  Zaproszenie na Konferencję Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy

  28.09.2017 18:58
  Autor: Administrator UMB

   

  Szanowni Państwo,

   

                  Z wielką przyjemnością informuję, że Polskie Towarzystwo Mukowiscydozy w dniach 13-14 października 2017 organizuje XVI Konferencję Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy pod honorowym patronatem J.M. Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Jest to wyśmienita okazja do wysłuchania i wzięcia udziału w dyskusjach o najnowszych osiągnięciach medycyny w opiece nad chorymi z mukowiscydozą zgodnych z aktualnymi wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Mukowiscydozy (ECFS). W sesji specjalistycznej zostaną poruszone zagadnienia z zakresu pulmonologii (w tym interwencyjnej), gastrologii, endokrynologii i rehabilitacji w mukowiscydozie. W sesji otwartej przedstawione zostaną aktualne zalecenia leczenia mukowiscydozy zgodne z wytycznymi ECFS – serdecznie zapraszamy do udziału w tej sesji lekarzy rodzinnych.

   Do wygłoszenia wykładów oraz prac w debatach zaproszenia przyjęli wybitni specjaliści zarówno z polskich ośrodków akademickich i naszej Uczelni. Konferencja na charakter interdyscyplinarny i jest przeznaczona dla pediatrów, internistów, lekarzy rodzinnych,  fizjoterapeutów, dietetyków i pielęgniarek – wszystkich, którzy pełnią opiekę medyczną nad osobami z mukowiscydozą.

  Program Konferencji oraz rejestracja zgłoszeń wraz z warunkami opłat są zamieszczone na stronie internetowej www.pcfs.pl

   

  Z wyrazami szacunku

   

       Dr hab. n. med. Alina Minarowska

                                                                                 Komitet Organizacyjny

   

  Powrót