• Aktualności

  Izabela Krzesińska laureatką międzynarodowego konkursu stomatologicznego

  09.10.2017 20:09
  Autor: Administrator UMB

   

  Finał międzynarodowego konkursu Essentia Academic Excelence Contest 2016-2017 organizowanego przez firmę GC Europe dla studentów kierunków stomatologicznych odbył się w dniach 22-23.09.2017 w Leuven w Belgii. Konkurs polegał na przeprowadzeniu leczenia stomatologicznego z użyciem materiału Essentia i przygotowaniu dokumentacji fotograficznej. Umożliwił studentom zapoznanie się z najnowocześniejszymi materiałami i technikami estetycznej odbudowy zębów.

  Jedną z dwóch osób, które reprezentowały Polskę była Izabela Krzesińska, tegoroczna absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego naszej uczelni. Wyjazd ten był nagrodą za zajęcie II miejsca w krajowych eliminacjach, a zwycięski przypadek odbudowy zębów przednich został przygotowany pod opieką dr n. med. Marii Balunowskiej z Zakładu Stomatologii Zachowawczej. W ramach pobytu w Leuven laureaci konkursu z całej Europy uczestniczyli w kursie prowadzonym przez eksperta w dziedzinie stomatologii estetycznej dr. Javiera Tapia, a także zwiedzili siedzibę firmy GC. 

  Koordynatorem konkursu z ramienia naszej uczelni była dr hab. Joanna Bagińska, opiekun Studenckiego Koła Naukowego „StuDentio” przy Zakładzie Propedeutyki Stomatologii.

   

  Powrót