• Aktualności

  Dr hab. Paweł Knapp w Zarządzie Głównym Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

  10.10.2017 16:40
  Autor: Administrator UMB

   

  Jako pierwszy z Polaków dr hab. Paweł Knapp z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej UMB został wybrany do Zarządu Głównego Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).  To prestiżowe Europejskie Towarzystwo jest prężnie działającą strukturą nie tylko w Europie lecz także na świecie. Dr hab. Knapp działa także w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

  Mam nadzieję, że uda mi się wprowadzić ginekologię onkologiczną w Polsce na "szersze wody" zarówno naukowe jak też finansowe - stwierdził.

  Dr hab. Paweł Knapp współpracuje oraz odbył staże m.in. w University of California, Irvine w Stanach Zjednoczonych (Prof. Bristow) oraz Memorial Sloan-Kattering Cancer Center w Nowym Jorku, USA (Prof. Barakat, Prof. Chi). Wspomniana współpraca oraz silna pozycja polskiej ginekologii onkologicznej w Europie spowodowała, że polskie doświadczenia znalazły miejsce w 7. edycji "Principle and Practise in Gynecologic Oncology" - prestiżowego podręcznika z ginekologii onkologicznej w Stanach Zjednoczonych pod red. Dennisa Chi, w której dr hab. P. Knapp jest autorem dwóch rozdziałów.

  W wyborach do Zarządu Głównego ESGO 2017 - 2021, kandydatura dr hab. P. Knappa została przedstawiona przez Prezydenta ESGO Prof. Davida Cibulę oraz przyjęta do trybu głosowania. Ten niewątpliwy zaszczyt, oraz możliwość uczestniczenia w pracach Zarządu Głównego ESGO wzmocni pozycję Polski w strukturach towarzystw europejskich oraz zapewni dynamiczny rozwój ginekologii onkologicznej w krajach Europy Wschodniej - uważa dr hab. Paweł Knapp. To także ważny głos w tworzeniu nowych standardów w onkologii dla Europy. Jak zaznaczył nowo wybrany członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej z ramienia UMB, jego aktywność to przede wszystkim "praca dla chorych onkologicznie kobiet, oraz realizacja postanowienia: "WE WANT YOU… ALIVE FOREVER !"

  Powrót