I Otwartego Posiedzenie Krajowej Reprezentacji Doktorantów na UMB

20.02.2018 15:36

Od 16 do 18 lutego 2018 roku, w Pałacu Branickich, gościliśmy Zarząd Krajowej Reprezentacji Doktorantów (KRD).

Gospodarzami I Otwartego Posiedzenia KRD był Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (Samorząd Doktorantów UMB), Uniwersytet w Białymstoku oraz Politechnika Białostocka.

W wydarzeniu, oprócz doktorantów, będących przedstawicielami uczelni medycznych, technicznych oraz o profilu humanistycznym, uczestniczyły władze białostockich Uczelni, w tym JM Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Robert Ciborowski, Prorektor UMB ds. Nauki prof. dr hab. Marcin Moniuszko, Prorektor UMB ds. Studenckich prof. dr hab. Adrian Chabowski, kierownicy studiów doktoranckich na UMB oraz Politechnice Białostockiej.

W tak zróżnicowanym gronie, pozwoliliśmy sobie na gorącą dyskusję na temat przyszłości kształcenia wyższego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem ścieżki uzyskania stopnia naukowego doktora rysowanego przez Konstytucję dla Nauki (Ustawa 2.0).

Jesteśmy niezwykle wdzięczni Władzom Uczelni za okazane nam wsparcie przy organizacji tego oraz innych wydarzeń.

Pełna relacja z przebiegu Zjazdu ukaże się na łamach najnowszego Medyka Białostockiego – zapraszamy do lektury.

Samorząd Doktorantów UMB