• Aktualności

  Wykład Szymona Hołowni na Wydziale Nauk o Zdrowiu

  15.05.2018 16:11
  Autor: Administrator UMB

   

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Wykład "Medycyna na końcu świata, czyli jak ratować życie, gdy nie ma czym, kim i za co" Szymona Hołowni- polskiego dziennikarza, pisarza i założyciela Fundacji Kasisi oraz Dobra Fabryka.

  Wykład odbędzie się 18 maja 2018r. o godzinie 19:30 w Centrum Dydaktyczno- Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu.

  Po wykładzie odbędzie się spotkanie z Szymonem Hołownią, które będzie okazją do osobistej rozmowy i podpisania książek przez autora.

   

   

  Fundacja Kasisi- założona 11 kwietnia 2013 roku przez Szymona Hołownię. Opiera swoje działania na „crowdfundingu“ – modlitewnym, emocjonalnym i finansowym. Działaniom Fundacji przyświeca idea, że „świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego”. Założeniem fundacji jest pokazanie, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniamy świat. My możemy podzielić się z dziećmi z Kasisi tym, co mamy, a one podzielą się z nami sobą. Dzięki takiej wymianie Kasisi każdego dnia staje się miejscem kipiącym życiem i radością.

  Dobra Fabryka- druga, po Fundacji Kasisi, instytucja założona przez Szymona Hołownię, której celem jest m.in inicjowanie i wspieranie nowatorskich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, a szczególnie w ochronie praw i wolności człowieka, w ochronie życia rodzinnego i profilaktyce społecznej dla ludności z biedniejszych regionów świata, a także z Polski.

   

   

   

   

  Powrót