Najlepsi z najlepszych! 3.0 dla 4 projektów UMB

22.08.2018 10:32

W ramach konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Najlepsi z najlepszych! 3.0." Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uzyskał dofinansowanie wszystkich 4 projektów złożonych w ramach naboru:
    1)    "Poszukiwanie potencjalnych celów terapii biologicznej w leczeniu mięśniaków macicy - udział w konkursach dla młodych naukowców w ramach międzynarodowych konferencji i kongresów medycznych"; studentka uczestnicząca w projekcie: Gabriela Sokołowska; opiekun merytoryczny: prof. dr hab. Sławomir Wołczyński.
    2)    "Analiza skuteczności stosowanej farmakoterapii u pacjentów unieruchomionych z przewlekłymi chorobami układu oddechowego z zagrożeniem choroby zatorowo-zakrzepowej"; studentka uczestnicząca w projekcie: Milena Katarzyna Osińska; opiekun merytoryczny: dr Edyta Rysiak.
    3)    "Prezentacja na międzynarodowych konferencjach naukowych wyników badań nad nowymi, innowacyjnymi metodami terapii nowotworów złośliwych płuc, piersi oraz szpiku", studentki uczestniczące w projekcie: Anna Krętowska, Aleksandra Basaj, Małgorzata Kowalska; opiekun merytoryczny: dr Kamil Grubczak.
    4)    "Wielowymiarowa i interdyscyplinarna analiza wyników biomedycznych badań populacyjnych - udział w konkursach młodych badaczy podczas międzynarodowych konferencji naukowych", studentka uczestnicząca w projekcie: Natalia Anna Drobek; opiekun merytoryczny: prof. dr hab. Karol Kamiński.

Dzięki dofinansowaniu 6 studentek UMB będzie miało możliwość uczestniczyć w 17 różnego rodzaju konferencjach odbywających się m. in. w Londynie, Barcelonie, Nowym Jorku, Singapurze i wielu innych miejscach na cały świecie.

Celem naboru ofert realizowanego w ramach projektu pt. "Najlepsi z najlepszych! 3.0." ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności poprzez dofinansowanie uczestnictwa w konkursach zawodach i konferencjach na arenie międzynarodowej.  Uzyskane środki finansowe będą mogły być przeznaczone na wydatki związane z podróżami oraz opłatami za udział w konferencjach.