• Aktualności

  Ceremonia rozpoczęcia 15th National Selection Conference of EYP Poland w Sali Kolumnowej UMB

  06.09.2018 13:37
  Autor: Administrator UMB

   

  6 września 2018 Uniwersytet Medyczny w Białymstoku gościł uczestników 15th National Selection Conference of EYP Poland, której ceremonia rozpoczęcia odbyła się w Sali Kolumnowej UMB. Wydarzenie odbywa się od 5 do 9 września 2018 w Białymstoku i gromadzi około 150 uczesnitków z całej Europy. Głównym organizatorem konferencji jest Aleksandra Daniluk (PL), a przewodniczącym sesji jest Juho Nikko z Finlandii.

  W imieniu Samorządu Studentów UMB głos zabrała Marta Baczewska. Gościem honorowym spotkania był prof. dr hab. Adrian Chabowski, Prorektor ds. Studenckich UMB.

  Europejski Parlament Młodzieży (ang. European Youth Parliament – EYP) to platforma edukacji obywatelskiej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi. Działa od 1987 r. jako niezależna i ponadpartyjna organizacja non-profit. Dzięki EYP ponad 25.000 młodych Europejczyków rocznie doświadcza demokracji w praktyce oraz rozwija umiejętności komunikacji i pracy w międzynarodowym zespole. Celem organizacji jest zachęcenie studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu.

   

  Powrót