Uroczysta Immatrykulacja studentów English Division i Doktorantów

16.11.2018 13:49

15 listopada 2018 roku w Aula Magna odbyła się Uroczysta Immatrykulacja Studentów English Division i Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

W tym roku naukę na UMB na kierunku lekarskim w języku angielskim rozpoczęło 116 studentów. Studia doktoranckie na 3 Wydziałach Uczelni podjęło zaś 89 doktorantów. Wsród nich są studenci nowych studiów:

• Międzynarodowych Studiów Doktoranckich w zakresie biologii medycznej i biostatystyki
    • Interdyscyplinarnych Międzynarodowych Studiów Doktoranckich w dziedzinie nauk medycznych i nauk farmaceutycznych na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej
    • Krajowych Międzysektorowych Studiów Doktoranckich na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim.

Studenci i doktoranci UMB pochodzą między innymi z takich krajów jak: Norwegia, Wielka Brytania, Szwecja, Stany Zjednoczone, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Syria, Dania, Indie, Węgry, Indonezja, Wietnam.