Nominacje dla UMB do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019

07.12.2018 08:49

Miło nam poinformować, że grono naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku otrzymało nomincję do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak w kategorii „Naukowiec przyszłości”. Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju docenia najbardziej innowacyjne projekty realizowane w ramach programów unijnych i krajowych. Nominowanymi są wybitne placówki naukowe, instytucje i firmy, które zajmują się działalnością badawczo-rozwojową. Laureatami wyróżnienia zostają osoby i podmioty, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Wśród nominowanych do nagrody naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku znaleźli się:

dr Agnieszka Gęgotek (asystent w Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej UMB)

dr Agnieszka Mikłosz (adiunkt w Zakładzie Fizjologii UMB)

mgr Joanna Mikłosz (doktorantka w Zakładzie Farmakodynamiki UMB)

dr Katarzyna Niemirowicz-Laskowska (adiunkt w Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej UMB)

dr hab. Marta Eliza Płońska-Brzezińska (adiunkt w Zakładzie Chemii Organicznej UMB)

dr Joanna Stelmaszewska (asystent w Zakładzie Analizy i Bioanalizy Leków UMB)

Serdecznie gratulujemy!