UMB uplasował się na 1501 miejscu w światowym rankingu uczelni

05.08.2019 16:12

Oceniano 20 tysięcy uczelni na całym świecie. Nową  listę Center for World University Rankings na lata 2019-2020, opublikowano na stronie cwur.org . To pozycjonuje  UMB  wśród  7,6 procent najlepszych uczelni  na świecie.

Centrum World University Rankings (CWUR) publikuje największe rankingi akademickie światowych uniwersytetów. Rankingi są wyjątkowe, ponieważ:
    * Obiektywne wskaźniki są stosowane dla wszystkich czterech kluczowych filarów leżących u podstaw metodologii rankingu (jakość edukacji, zatrudnienie absolwentów, jakość wydziału i wyniki badań) bez polegania na ankietach i przekazywaniu danych uniwersyteckich
    * Równy nacisk kładzie się na środowisko uczenia się i badania
    * Dwadzieścia tysięcy uniwersytetów jest analizowanych i klasyfikowanych według wyników w nauce

W tym roku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zajmuje następujące pozycje:

Ranga narodowa: 27
    Ranking osiągnięć badawczych: 1439