• Aktualności

  Potrzebne wsparcie na leczenie Karola Szafranka

  07.02.2020 17:20
  Autor: Administrator UMB

   

  Dr Karol Szafranek jest kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2016 roku obronił doktorat z nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest także sportowcem oraz trenerem piłkarskim drużyn kobiecych i męskich, a także trenerem narciarstwa alpejskiego. „Serdeczny, opiekuńczy, inteligentny, zabawny, wyrozumiały, skromny…"- takimi słowami opisują swojego trenera i wykładowcę studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Niestety, w maju 2017 r. dr Szafranek dowiedział się, że choruje na nowotwór mózgu - glejaka wielopostaciowego IV stopnia (WHO G4). Po raz pierwszy był operowany w lipcu 2017 roku w Klinice Neurochirurgii w Szpitalu na Banacha w Warszawie. Następnie, został poddany zabiegom radioterapii radykalnej w 30 frakcjach, która trwała dwa miesiące. Niestety w sierpniu 2018 roku nastąpiło pierwsze wznowienie choroby, nowotwór zaczął odrastać ze zdwojona siłą. Mimo kolejnych operacji, zabiegów i konsultacji do dziś nie udało się powstrzymać choroby.

  W Polsce wyczerpały się wszystkie możliwości leczenia. Jedyną szansą dla dr Szafranka jest terapia immunologiczna w Niemczech, na którą został już zakwalifikowany. Jedynym warunkiem jest zgromadzanie odpowiedniej kwoty pieniędzy pozwalającej na rozpoczęcie terapii.

  Żona dr Karola Szafranka otworzyła specjalną zbiórkę funduszy na tel cel. Głęboko wierzymy, że szybkie uzbieranie potrzebnej kwoty pozwoli na skuteczne leczenie, a dr Szafranek wkrótce wróci do pracy.

  Wszyscy mocno trzymamy kciuki.

   

  Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/juvtyt

  Powrót