Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki dołączył do Porozumienia Organizatorów Polskich Festiwali Nauki

28.01.2020 14:42

Uroczyste otwarcie Pierwszego Forum Organizatorów Polskich Festiwali Nauki odbyło się 27 stycznia 2020 r. w Katowicach.

W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz koordynatorzy i przedstawiciele Festiwali Nauki z całej Polski. Podczas inauguracji podpisano List Intencyjny w sprawie utworzenia sieci współpracy pod nazwą Porozumienie Organizatorów Polskich Festiwali Nauki.

Również Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki dołączył do sieci organizatorów Polskich Festiwali Nauki.

XVIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki odbędzie się w dniach 30 maja–6 czerwca 2020r. Uczelnie wyższe zaprezentują się w całym naszym regionie: Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Hajnówce, Kleosinie oraz za granicą na Wydziale Ekonomiczno-Informatycznym w Wilnie. Festiwal tworzy 12 podlaskich uczelni wyższych oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki organizowany jest cyklicznie od 18 lat w celu popularyzacji osiągnięć regionalnych środowisk naukowych i twórczych oraz pojmowanej szerzej nauki, kultury i sztuki. Oprócz upowszechnienia wiedzy w zakresie osiągnięć naukowych, celem organizacji Festiwalu jest pokazanie przydatności rozwiązań w życiu codziennym, przybliżenie świata nauki mieszkańcom regionu, a także integracja środowiska naukowego i akademickiego województwa podlaskiego.

Koordynatorem 18. edycji festiwalu jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.