Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
  • Aktualności

    Komunikacja z osobami z krajów śródziemnomorskich - unikalne szkolenie już 5-6 marca !

    19.02.2020 10:53
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

    W ostatnich latach internacjonalizacja polskiego szkolnictwa wyższego przyspieszyła. Polskie uczelnie, w tym Uniwersytet Medyczny w Białymstoku prowadzą szeroką współpracę z uczelniami i szpitalami z całego świata. Na naszej uczelni prowadzone są międzynarodowe projekty naukowo-badawcze, wykłady są prowadzone przez uznanych specjalistów z renomowanych ośrodków naukowych. W obecnych czasach, mówi się nawet o inteligencji międzykulturowej, która objawia się poprzez efektywne komunikowanie się z osobami z innych kręgów kulturowych.

     

    Celem rozwijania umiejętności międzykulturowych wśród pracowników UMB, Dział Współpracy Międzynarodowej organizuje serię unikalnych szkoleń z komunikacji międzykulturowej. Każde szkolenie dotyczy innego kręgu kulturowego. Do tej pory zrealizowano szkolenie obejmują komunikację z osobami z krajów skandynawskich. W terminie 19-20 lutego br. realizowane są warsztaty współpracy z krajami arabskimi. Przed nami jeszcze szkolenia obejmujące takie kręgi kulturowe jak: USA, Chiny, kraje ASEAN i kraje śródziemnomorskie. Szkolenia są dedykowane wszystkim pracownikom UMB, mającymi kontakt z zagranicznymi studentami oraz naukowcami lub planującymi udział w zagranicznych wyjazdach i konferencjach.

     

    Już za dwa tygodnie będzie możliwość uczestnictwa w kolejnym, unikalnym szkoleniu podnoszącym kompetencje międzykulturowe. Będzie to szkolenie z zakresu komunikacji z osobami z krajów śródziemnomorskich. Szkolenie odbędzie się w terminie 5-6 marca 2020 r. w godz. 9:00-15:30 w Pałacu Branickich (informacje nt. sali szkoleniowej zostaną przekazane zgłoszonym uczestnikom).

     

    Kraje regionu śródziemnomorskiego obejmują obszar basenu Morza Śródziemnego, na pograniczu trzech kontynentów: Europy, Afryki i Azji. Kraje śródziemnomorskie od tysiącleci łączą więzy historyczne, polityczne czy handlowe. To w tym regionie powstały najstarsze cywilizacje i największe religie monoteistyczne, tj. judaizm, chrześcijaństwo, islam. Kuchnia śródziemnomorska należy do jednych z najzdrowszych i najpopularniejszych na świecie. Warto poznać kulturę tego regionu przed rozpoczęciem współpracy lub dowiedzieć się ciekawych informacji na temat obyczajów mieszkańców takich krajów jak Włochy, Chorwacja, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Liban, Maroko czy Egipt.

     

    Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia warsztatów oraz materiały szkoleniowe.

     

    Szkolenie poprowadzi trener z ponad 25-letnim doświadczeniem w zakresie komunikacji międzykulturowej i międzynarodowej, dyplomowany coach i mentor, nauczyciel akademicki – prof. nadzw. dr hab. Anita Frankowiak. Z powodzeniem, Pani Profesor zrealizowała na UMB 6 edycji warsztatów międzykulturowych w ubiegłym roku akademickim, w ramach jednego z projektów realizowanych w ramach programu NAWA „Welcome to Poland”, a obecnie realizuje cykl warsztatów specjalistycznych dotyczących odrębnych grup kulturowych.

     

    Terminy warsztatów:

    - kraje śródziemnomorskie; 5-6 marca 2020 r.

    - Chiny; 12-13 marca 2020 r.

    - USA; 19-20 marca 2020 r.

    - kraje ASEAN (m.in. Indonezja, Singapur, Malezja, Tajlandia); 30-31 marca 2020 r.

     

    Uczestnicy szkoleń będą lepiej rozumieć inne kultury oraz zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie skutecznej komunikacji ze studentami i naukowcami z innych kultur, różnych sposobów komunikowania się, komunikacji werbalnej i zachowań społecznych typowych dla różnych kultur. Podjęty zostanie także temat współpracy z naukowcami z różnych kręgów kulturowych, negocjacji międzykulturowych czy integracji i budowania zespołów międzykulturowych.

     

    Przyjmujemy zapisy na wszystkie powyższe terminy szkoleń.

     

    W przypadku zainteresowania uczestnictwem w warsztatach prosimy o pilny kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej, tel. +48 85 686 52 21 lub e-mail: michal.dobrowolski@umb.edu.pl

     

    UWAGA: w warsztatach nie mogą brać udziału osoby, które brały udział w warsztatach międzykulturowych, które były realizowane w projekcie z I edycji Welcome to Poland (I / II kwartał 2019 r.) - jest to wymóg określony przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

     

    Liczba miejsc jest limitowana! Decyduje kolejność zgłoszeń.

     

    Warsztaty są realizowane w ramach projektu pn. „Go Global! Wzmacnianie procesów umiędzynarodowienia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku”.

     

    Dział Współpracy Międzynarodowej.

     

    Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy - Welcome to Poland realizowany w ramach Działania określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN14/18.

     

    Powrót