Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapewnił na antenie Radia Białystok, że UMB otrzyma pieniądze na ważne inwestycje

11.10.2021 16:44
    Goszczący na Inauguracji nowego roku akademikciego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska zapewnił w wywiadzie na antenie Polskiego Radia Białystok, że planowane przez władze UMB inwestycje: Centrum Onkologii i nowe budynki Szpitala Zakaźnego na Dojlidach otrzymają finansowanie. Minister Kraska wierzy, że Krajowy Program Odbudowy, z którego mają pochodzić pieniądze na ten cel bedzie uruchomiony jeszcze w tym roku. Minister pytany był także o możliwy lockdown, 3 dawkę szczepienia, czy potrzebę uruchomienia szpitali tymczasowych. Pochwalił także Akademicki Ośrodek Diagnoistyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej dizałający przy UMB za profesjonalne sekwencjonowanie wariantów wirusa.