Uroczystość wręczenia nagród Ministra Zdrowia na UMB

14.01.2022 10:16

9 nauczycieli akademickich Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odebrało w Aula Magna nagrody Ministra Zdrowia za osiągnięcia w latach 2019-2020. Nagrody wręczyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Piotr Bromber oraz JM Rektor UMB, prof. dr hab. Adam Krętowski.

Nagrodę zespołową za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej odebrali:

• prof. dr hab. Barbara Mroczko
    • dr hab. Marta Łukaszewicz-Zając
    • dr n. med. Agnieszka Kulczyńska-Przybik
    • prof. dr hab. Piotr Lewczuk
    • dr hab. Wojciech Jelski
    • dr n. med. Monika Gudowska-Sawczuk
    • dr n. med. Monika Zajkowska

Nagrodę indywidualną za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej Minister zdrowia przyznał:

• dr hab. Jolancie Lewko

Nagrodę indywidualną za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej odebrał:

• prof. dr hab. Wojciech Miltyk

Prof. dr hab. Zofia Mariak – wieloletnia kierownik kliniki okulistyki UMB w dowód uznania zasług na rzecz organizacji lecznictwa w dziedzinie okulistyki regionu Podlasia i Białegostoku oraz ponad 40 letniej pracy akademickiej w UMB otrzymała z rąk ministra honorowe wyróżnienie.