PARTFINDER - nowe narzędzie do wyszukiwania partnerów do projektów

18.08.2022 13:46
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło nowe narzędzie służące do wyszukiwania partnerów do projektów – PARTFINDER.

Aplikacja powstała z myślą o zespołach badawczych, które są zainteresowane nawiązaniem współpracy z innymi jednostkami z kraju i z zagranicy w celu wspólnego startowania w konkursach grantowych.

Narzędzie będzie umożliwiało zarówno zamieszczenie ogłoszeń o chęci nawiązania współpracy, jak również wyszukiwanie partnerów do wspólnej realizacji badań.

Dostęp do PARTFINDERA nie wymaga logowania, ale dzięki stworzeniu unikalnego konta użytkownika, podstawowa funkcjonalność (widok podstawowych danych jednostek) rozszerzy się o możliwość przeglądania szczegółów ogłoszeń (jak np. dane kontaktowe), dodawanie własnych ogłoszeń, tworzenie list ulubionych podmiotów, czy personalizację profilu.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość zamieszczania ogłoszeń o współpracy naukowo-badawczej, biznesowej, szkoleniowej, itp. W ich ramach można zamieścić takie informacje jak: data ważności ogłoszenia, kontakt, obszar zainteresowań (wg klasyfikacji OECD, z krótkim opisem proponowanego projektu i słowami kluczowymi), kraj poszukiwanego partnera, oczekiwania dotyczące współpracy oraz partnerów czy inne, dodatkowe informacje. Ponadto, istniejące już w systemie ogłoszenia można filtrować pod kątem obszaru badawczego, typu partnera, słów kluczowych czy terminu zamieszczenia.